Tytuł: Strzeżcie się diagności

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Urzędnicza armia co dzień wytęża głowy, zastanawiając się, co zrobić, by było jeszcze lepiej. Co jakiś czas poznajemy owoce owych rozmyślań. I tak na przykład, w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (swoją drogą resort ten chyba po każdych wyborach zmienia nazwę) uradzono, co zrobić, żeby stacje kontroli pojazdów kontrolowały pojazdy.
Projekt zmian przewiduje m.in. robienie przez diagnostów zdjęcia samochodu w charakterze dowodu, że dane auto w ogóle było na kontroli. Wymyślono również niezawodny sposób na demaskowanie nieuczciwych diagnostów. Będzie się tym zajmował tzw. tajemniczy klient, czyli tajny agent Inspekcji Transportu Drogowego udający właściciela samochodu.
Funkcjonariusze ITD zapewne już ćwiczą sztukę charakteryzacji, doklejając sobie wąsy, to znów przyprawiając biusty. Nieposkromiona wyobraźnia podsuwa nam postaci, które przybierać może tajemniczy klient. Tak więc, drodzy diagności, nie dajcie się przebłagać ojcu pięciorga dzieci, który musi dojeżdżać do pracy z Płońska do Warszawy, a w jego Golfie III burczy tłumik. Niech wam powieka nie drgnie, kiedy do nóg będzie wam padać staruszek emeryt, który przyjechał steranym Cinquecento z luzami w kierownicy. Bądźcie nieugięci dla samotnej matki, skądinąd hożej brunetki, która w aucie ma dziecięcy fotelik oraz wyciek spod głowicy. Tajnym agentem może być każdy.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Alfabet oszczędnej jazdy,
czyli jak wydawać mniej na paliwo

Nie od dziś wiadomo, że styl jazdy samochodem ma wielki wpływ na ilość paliwa zużywanego przez pojazd. W nie mniejszym jednak stopniu wysokość rachunków jakie trzeba płacić na stacjach benzynowych zależy jednak od sumy wielu drobiazgów, na które kierowcy niekoniecznie już zwracają uwagę.

miniaturka

Łożyska kół – uwagi, wskazówki, zalecenia

Montaż łożysk wydaje się z łatwą operacja, ale łożyska będą pracowały długo i niezawodnie tylko wtedy, gdy mechanik wie jak ich montaż przeprowadzić i będzie starannie przestrzegał zalecanej procedury. W przeciwnym razie mogą one ulec uszkodzeniu już w trakcie wymiany.

miniaturka

Zawieszenie i hamulce w katalogu

Firma Delphi opublikowała nowy katalog elementów zawieszenia i układów kierowniczych. Wydawnictwo zawiera informacje o ponad 4 700 numerach referencyjnych, wśród których jest 500 nowości.

miniaturka

Osłony uniwersalne od GKN

Oferta firmy GKN wzbogaciła się o uniwersalne osłony przegubów napędowych FlexBoots, które zapewniają 1800 zastosowań. I jak zapewniają przedstawiciele firmy, asortyment ten będzie sukcesywnie poszerzany.

miniaturka

Do ochrony zaworów

Firma LIQUI MOLY wprowadziła do swojej oferty kolejny preparat. Tym razem jest to środek przeznaczony do ochrony zaworów w silnikach zasilanych gazem.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info