Tytuł: Podatek radarowy

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Znów rozgorzała dyskusja o radarach, a konkretnie o tym, kto je może stawiać. Wójtowie utyskują, że pozbawienie ich tej przyjemności zachwieje gminnymi budżetami. Przy okazji tych lamentów wyszło na jaw, że znaczna część żółtych skrzynek robiących kierowcom pamiątkowe fotki nie służy poprawie bezpieczeństwa, a tylko jest narzędziem do skórowania obywateli. Gminne radary stawiane są bowiem wcale nie w miejscach niebezpiecznych, lecz w mandatodajnych, czyli tam, gdzie kierowcy zwykli przekraczać dopuszczalną prędkość, bo jest ona ograniczona bez żadnych sensownych powodów.
Niestety często również policjanci występują jako zbrojne ramię fiskusa i chowają się z suszarą po krzakach, zamiast sterczeć z nią na widoku, skłaniając w ten sposób kierowców do opamiętania. Czy doczekamy się wreszcie czasów, kiedy nasi chłopcy radarowcy będą premiowani nie za wystawione mandaty, lecz ograniczenie liczby wypadków?
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Fomar Friction – online i mobilnie

W porównaniu z katalogami drukowanymi, katalogi online, mają jedną olbrzymią zaletę – są na bieżąco aktualizowane. Naturalne zatem, że systematycznie rozbudowująca swoją ofertę firma Fomar Friction udostępnia swym klientom zarówno katalog online, jak i w formie aplikacji mobilnej.

miniaturka

Motoryzacyjne targi dla fachowców

Naprawiasz, remontujesz, malujesz samochody? A może prowadzisz warsztat wulkanizacyjny? Właśnie dla Ciebie po raz pierwszy w Polsce Targi Kielce organizują Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE połączone z Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE.

miniaturka

Wycieraczki Champion w AD Polska

Pióra wycieraczek Champion, marki należącej do koncernu Federal Mogul, trafiły do oferty AD Polska.

miniaturka

Nowy katalog części zawieszenia Monroe

Firma Tenneco wydała nowy katalog części zawieszenia i układu kierowniczego znajdujących się w ofercie marki Monroe. W publikacji ujętych zostało ponad 750 nowych referencji.

miniaturka

Samodzielne odgrzybianie

Jak wiadomo, klimatyzacja wymaga regularnej obsługi, między innymi dezynfekcji i odgrzybiania parownika oraz kanałów nawiewowych. Operacje te można wykonać samodzielnie korzystając z preparatów, które dostępne są na rynku.

miniaturka

Co za dużo, to niezdrowo

Upowszechnienie sieci komunikacyjnych CAN przysporzyło wielu trudności warsztatom. Pierwsze starcia z uszkodzeniami tej sieci nie kończyły się sukcesami. Wręcz przeciwnie – na wlokącej się, a na koniec i tak nieskutecznej naprawie CAN poległ niejeden warsztat.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info