Tytuł: Angielska robota

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Za sprawą Unii Europejskiej, która pryncypialnie nakazała nam traktować samochody, w których prowadzi pasażer, tak jak te normalne, z kierownicą po właściwej stronie, grozi nam gwałtowny napływ używanych pojazdów z Wielkiej Brytanii. Auta pochodzące z Wysp są znacznie tańsze od kontynentalnych odpowiedników, co niewątpliwie czyni je na naszym rynku atrakcyjnymi. Atrakcji będzie można również spodziewać się na drogach. Do tradycyjnych polskich konkurencji, takich jak wyprzedzanie na trzeciego, na zakręcie i 100 metrów przez grzbietem wzniesienia dojdzie kolejna – wyprzedzanie samochodem z kierownicą po prawej stronie. Pchnie to nasze obyczaje drogowe w stronę krajów postradzieckich, konkretnie zaś republik kaukaskich, gdzie jeżdżą dżygici, a także rosyjskiego Dalekiego Wschodu, gdzie powszechnie spotyka się auta „praworulnyje” – sprowadzane z Japonii.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Czy teraz „anglik” się opłaca?

W połowie sierpnia wszedł w życie przepis, pozwalający na rejestrację w Polsce samochodów z kierownicą po prawej stronie. Jak kształtować się będą teraz koszty przystosowania pojazdu z Anglii do jazdy po polskich drogach i w jaki sposób zmiana ta może wpłynąć na rynek części samochodowych?

miniaturka

Kolejne jubileuszowe informacje

W miarę jak zbliżają się wydarzenia związane z obchodami jubileuszu 25-lecia Inter Cars, ich organizatorzy przekazują kolejne informacje na ten temat. Przygotowali w tym celu nawet specjalny film.

miniaturka

Tarcze Beral w Inter Cars

Inter Cars poszerzył swoją ofertę części do pojazdów użytkowych o tarcze hamulcowe marki Beral należącej do koncernu Federal-Mogul. W sieci dystrybutora trwają też dwie atrakcyjne akcje promocyjne obejmujące produkty Beral.

miniaturka

Exide nagrodzony przez Volvo

Firma Exide Technologies otrzymała nagrodę Quality Excellence(VQE) przyznawaną przez Volvo Car Corporation. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w poznańskiej fabryce Exide.

miniaturka

Większe centrum inżynieryjne DENSO

Centrum inżynieryjne DENSO w Akwizgranie zostało otwarte w 2005 roku. Cały kompleks liczył wtedy 2110 metrów kwadratowych. Obecnie nowo rozbudowany obiekt ma powierzchnię 9500 metrów.

miniaturka

Autonomiczna jazda według Delphi

Podczas salonu IAA, który odbędzie się we wrześniu we Frankfurcie, firma Delphi zaprezentuje kluczowe technologie wykorzystywane jako elementy składowe systemów autonomicznej jazdy samochodem, a także systemów zapewniających łączność.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info