Tytuł: Chcemy być wdzięczni inspektorom

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
W stareńkiej komedii „Gangsterzy i filantropi\" znakomity Wiesław Michnikowski wcielił się w postać Anastazego Kowalskiego, który udając inspektora PIH wyłudzał łapówki od knajpiarzy. Jego działalność miała ten nieoczekiwany skutek, że standard przestraszonych kontrolami lokali gastronomicznych bardzo się podniósł. Kowalski dostał co prawda wyrok w zawieszeniu, ale zyskał wdzięczność uradowanych konsumentów.
Film przypomniał się nam, bowiem pojawiły się skargi przedsiębiorców, którzy zmagają się z kontrolami inspekcji handlowej. Wszystko wskazuje na to, że ta jakże ważna instytucja nie do końca radzi sobie ze specyfiką rynku motoryzacyjnego. Tymczasem i przedsiębiorcy i konsumenci chcieliby jej być wdzięczni, niczym Anastazemu Kowalskiemu.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Inspekcyjny kij w szprychy

nspekcja Handlowa wzmogła swoją aktywność na rynku motoryzacyjnym. To wiadomość dobra. Jest jednak i ta zła – część wysiłku inspektorów marnowana jest na działania, które niepotrzebnie utrudniają życie przedsiębiorcom.

miniaturka

Droga hamowania coraz krótsza

W ciągu ostatnich 15 lat znacznie zwiększyła się przyczepność opon, a droga hamowania skróciła się o 20 procent – takie dane przedstawiła firma Continental.

miniaturka

50 milionów Boscha

W systemach wspomagania układów kierowniczych elektryka wypiera hydraulikę. Dzieje się tak m.in. dlatego, że elektrycznie wspomagane układy kierownicze są elementem większych systemów ułatwiających kierowcy prowadzenie pojazdu.

miniaturka

Delphi wyróżnione przez Volkswagena

Firma Delphi została wyróżniona nagrodą Volkswagen Group Award w kategorii „Global Champion

miniaturka

Dodatki do przekładni automatycznych

Koszt naprawy przekładni automatycznej może być zbliżony do ceny fabrycznie nowego podzespołu. Niektórym usterkom można jednak zapobiec poprzez zastosowanie specjalnych dodatków.

miniaturka

Światło pod ręką

Popularność LED-owych lamp warsztatowych stale rośnie, a ich producenci wciąż wprowadzają nowe modele.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info