Tytuł: Polskie, czyli dobre

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

Mimo że Polska zaczyna słynąć w Europie, jako kraj, w którym doskonale rozwija się produkcja części i rozmaitych komponentów motoryzacyjnych, polscy producenci nadal borykają się z krzywdzącymi stereotypami, a także nie zawsze uczciwą konkurencją, jaką są m.in. sprzedawcy części używanych. O tym podczas konferencji prasowej mówili przedstawiciele firm zaangażowanych w kampanię „Montuję polskie części”.

Precyzyjne i niezawodne działanie układu rozrządu to jeden z warunków prawidłowej pracy silnika. Diabeł tkwi w szczegółach, a są nimi m.in. elementy napędu pasowego, o czym przypominają eksperci Grupy Schaeffler (LuK, INA, FAG).

Najbardziej chyba druzgocącą wieścią dla użytkownika samochodu jest konieczność generalnego remontu, bądź wymiany silnika. Warto przeanalizować różne warianty postępowania, by wybrać ten najsensowniejszy – i dla klienta, i dla nas.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Polskie, czyli dobre

Polscy producenci części motoryzacyjnych skutecznie zdobywają silną pozycję na rynkach zachodnich, tymczasem w Polsce nadal walczą ze złym wizerunkiem krajowej wytwórczości, który pochodzi jeszcze z poprzedniej epoki. Jednocześnie muszą konkurować z zalewem niepewnej jakości produktów z krajów taniej siły roboczej oraz z częściami używanymi, które każdy może kupić z powodu bubla prawnego.

miniaturka

Z precyzją chronometru

Jak wiadomo, otwieranie i zamykanie zaworów dolotowych i wylotowych musi być idealnie zsynchronizowane z ruchem tłoka, co z kolei wymaga precyzyjnego działania rozrządu.

miniaturka

Łamigłówka z naprawą główną

Podejmując się naprawy auta z silnikiem nadającym się do naprawy głównej, trzeba dobrze się zastanowić, by klientowi pomóc, coś zarobić i jeszcze nie uwikłać się w niekończące się reklamacje.

miniaturka

Brukselo, pamiętaj o niezależnych

Polski niezależny rynek motoryzacyjny przeżył w ciągu ostatnich lat niebywały rozwój. Z pewnością potwierdzi to prof. Adam Gierek, poseł do Parlamentu Europejskiego zaangażowany w prace Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

miniaturka

Bądź ekologiczny – działaj zgodnie z prawem

Inter Cars SA, w ramach projektu „Bio Service”, zajął się kompleksowym odbiorem odpadów warsztatowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Oferta skierowana jest do wszystkich warsztatów.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info