Tytuł: Kto bogatemu zabroni, a biednego zmusi?

WARSZTATOWIEC.info środa, 31 Styczeń 2018
Znów powrócił temat importu używanych samochodów, czyli lament dziennikarski pod hasłem „sprowadzają złom”. No cóż, sprawa rozwałkowana jest już jak ciasto na kołduny, ale widać trzeba jeszcze raz przypomnieć oczywiste, wydawałoby się, kwestie.

Po pierwsze, dopóki poziom dochodów w Polsce nie zbliży się do tego z Europy Zachodniej, wciąż będziemy importować używki, bo takie są realia ekonomiczne.

Po drugie, import samochodów używanych nie obniża poziomu bezpieczeństwa na drodze. Kiedy 11-letni Golf zastępuje 17-letniego, należy odnotować to z satysfakcją, a nie ze zgrozą, że dotychczasowy właściciel niemal pełnoletniego pojazdu nie kupił nowego auta w salonie.

Po trzecie, skuteczniej zadbamy o bezpieczeństwo i ekologię podnosząc jakość obowiązkowych badań w stacjach kontroli pojazdów. System jest reformowany, ale jakoś niespiesznie i wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Może z czasem uda się doprowadzić do sytuacji, kiedy każdy samochód, który wyjeżdża z SKP z pieczątką w dowodzie, rzeczywiście hamuje, nie ma centymetrowych luzów w zawieszeniu, a także nie dymi jak parowóz na paradzie w Wolsztynie.

A po czwarte, i trochę z innej beczki, oto w tej samej lamentującej gazecie pojawiła się kilka dni temu informacja o śmierci Ingvara Kamprada, słynnego szwedzkiego przedsiębiorcy, założyciela firmy IKEA. Ekscentryczny miliarder do końca życia jeździł ponoć swoim starym Volvo 240, z czego autorzy tekstu robili cnotę protestanckiej skromności i bezpretensjonalności. Czyli co? Nam każą kupować nowe z salonu, a Kamprad mógł sobie jeździć 30-letnią landarą? No pewnie! Kto bogatemu zabroni.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Rosnący problem z identyfikacją części

Identyfikacja części potrzebnych do naprawy samochodów wciąż stanowi problem. Potwierdzają to niezależne badania, które wykazują, że dystrybutorzy i firmy działające na niezależnym rynku motoryzacyjnym nie są w stanie skutecznie identyfikować części zamiennych. Problem tkwi niestety w regulacjach prawnych, które w obecnym, ale też proponowanym, kształcie ograniczają konkurencję na rynku motoryzacyjnym.

miniaturka

Błędy do uniknięcia

Specjaliści firmy Bilstein zebrali dziesięć najczęściej popełnianych błędów podczas montażu amortyzatorów. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach, dlatego warto przyjrzeć się temu dekalogowi, by nie powielać nieprawidłowości we własnej praktyce warsztatowej.

miniaturka

Świeca zapłonowa a wypadanie zapłonu

Zgodnie z założeniami testów NEDC (New European Driving Cycle), opracowanymi na podstawie warunków eksploatacji samochodów na naszym kontynencie, przez 22,6% czasu trwania tych prób badany samochód pracuje na biegu jałowym. Bardzo ważnym jest zatem jak w tych warunkach zachowuje się silnik.

miniaturka

TB Racing w Inter Cars

Popularne i cenione w sportach motorowych produkty firmy TB Racing zostały włączone do szerokiej oferty Inter Cars.

miniaturka

Więcej amortyzatorów

Firm KYB regularnie poszerza gamę dostępnych produktów. Z początkiem tego roku asortyment japońskiego producenta poszerzony został  głównie o amortyzatory linii Excel-G.

miniaturka

Powstaje Partner ELIT

Zmiany w strukturze właścicielskiej AD Polska mają szczególne znaczenie dla warsztatów działających pod szyldami AD Serwis i Auto Primo. Sieci te zastępuje nowa, międzynarodowa sieć Partner ELIT.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info