Tytuł: WSKrzeszenie legendy

WARSZTATOWIEC.info środa, 6 Wrzesień 2017
„Wu” jak wiosna, „es” jak Stach, „ka” jak kocham Stacha wiosną, wueska, wueska! W tej maszynie wszystko gra, to podoba się dziewczynie, wueska, wueska! - tak śpiewała przed laty Danuta Rinn, a bohaterką piosenki był motocykl WSK, wytwarzany w świdnickiej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego.

Od razu przypomniała się nam ta piosenka, kiedy przeczytaliśmy informację, że firma Ursus planuje wskrzesić legendę i wprowadzić na rynek jednoślady sprzedawane pod marką WSK.

Pomysł ciekawy, lecz marketingowo chyba ryzykowny, bowiem ci którzy pamiętają ten sprzęt, mają co najmniej pięćdziesiątkę na karku i trudno się spodziewać, żeby akurat oni stanowili ewentualną grupę docelową, być może jednak nie doceniamy siły sentymentu.

Skrót WSK rozwijany był złośliwie jako Wiejski Sprzęt Kaskaderski i pojazd ten był lekko obciachowy. Ale z obciachem jest tak, że z czasem odparowuje, a pozostaje szlachetny „wintydż”. Dziś widok zabytkowej WSK-i starszych wzrusza, a młodszych po prostu intryguje.

W tym miejscu redakcja pragnie się pochwalić, że jest w posiadaniu (od ponad 40 lat zresztą) innej dwukołowej legendy PRL - motocykla marki WFM z roku 1956. Maszyna nie jest co prawda na chodzie, ale będzie. Do kompletu jest jeszcze ortalionowy płaszcz i kask „orzeszek”. Redakcja uroczyście zapewnia, że kiedyś wuefmenkę wyrychtuje i wyruszy na niej w stronę zachodzącego słońca.

Przy okazji chcielibyśmy się pochwalić, że zmieniliśmy szatę graficzną naszego portalu. Świat się szybko zmienia, więc i my nie chcemy stać w miejscu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Oleje do klimatyzacji
- co i jak mieszać

Na europejskim rynku coraz częściej spotyka się pojazdy wyposażone w układy klimatyzacji, w których stosowany jest nowy czynnik – R1234yf. W związku z tym pojawiają się pytania dotyczące doboru oleju i możliwości mieszania różnych jego gatunków.

miniaturka

II międzynarodowa konferencja
stowarzyszenia FORS

Już niedługo, bo 26 września, odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów. Tegoroczną edycję zatytułowano „Recykling w kraju i na świecie”, zaś jej tematem przewodnim będzie rynek części, który stanowi podstawę ekonomiczną stacji demontażu pojazdów wycofywanych z eksploatacji.

miniaturka

Po demontażu – do regeneracji

Coraz lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów jest palącą potrzebą współczesnego świata. Odpowiedzią na nią ma być gospodarka o obiegu zamkniętym (ang. circular economy), system, w którym zużyte produkty są ponownie wykorzystywane, a odpady zredukowane do minimum.

miniaturka

Regeneracja - taniej, szybciej i wygodniej

Firma Lauber zwiększa atrakcyjność swojej usługi regenerowania wspomaganych przekładni kierowniczych. Profesjonalną regenerację będzie można wykonać taniej, szybciej i wygodniej.

miniaturka

Kto zadecyduje o losie warsztatów

Wystarczy jeden nowy przepis, by warunki działania niezależnych warsztatów samochodowych znacznie się pogorszyły. Dlatego potrzebna jest organizacja, która w imieniu warsztatów będzie monitorować proponowane zmiany w prawie i odpowiednio na nie reagować.

miniaturka

Bezpieczny Warsztat - inicjatywa, która łączy

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) ponownie koncentruje niezależny rynek motoryzacyjny wokół ambitnego celu: przełamania stereotypów i uświadomienia kierowcom, że warto zaufać niezależnym serwisom samochodowym. Wykorzystując trzecią już edycję konkursu „Bezpieczny Warsztat” Stowarzyszenie pokazuje, że znakomicie zarządzane, oferujące wysoki standard usług warsztaty, będące bezpośrednią konkurencją dla ASO, można znaleźć w całej Polsce.

miniaturka

Wrześniowe szkolenia IC

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Warto zatem zadbać o pogłębienie swojej wiedzy warsztatowej. Pomogą w tym propozycje szkoleń przygotowane przez Inter Cars.

miniaturka

Powrót „Projektu Warsztat

100 tysięcy – aż tylu widzów zasiadało średnio przed telewizorami, aby obejrzeć kolejne odcinki „Projektu Warsztat”. Ekipa programu po raz kolejny wyruszyła w Polskę, by zmieniać oblicze polskich warsztatów samochodowych.

miniaturka

TOMEX i Włodzimierz Zientarski

Firma TOMEX – polski producent elementów układu hamulcowego, rozpoczął nową kampanię wizerunkową. Ambasadorem marki TOMEX został znany polski dziennikarz motoryzacyjny – Włodzimierz Zientarski.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info